FinShip Turkey®, Öncelikle Türk denizcilik şirketleri, tersane ve limanlarına finansman ve finans danışmanlığı hizmetleri sağlama konusunda uzman bir kuruluş olup Rotterdam üslü finans butiği FinShip B.V. ile müşterek girişimidir. Genel anlamda ulaşım araçları (Gemi, Uçak, Tren, Yat) finansmanı, limanlar, tersaneler, havalimanlari, demir yollari, uluslararası şirket evlilikleri, enerji, ticari gayrimenkul projeleri, uluslararasi isletme lisanslı otel projeleri, lojistik projeleri ve maden sektörlerindeki yatırım ve yabancı ortaklık konularında destek sağlamaktadır. Ancak listeledigimiz sektorlerin disindaki projelere de bakabiliyoruz.
FinShip Turkey®,2006 yılında öncelikle denizcilik üzerine faaliyetlerde bulunan Türk firmalarına yüksek kaliteli ve güvenilir finansman hizmeti sunmak maksadı ve perspektifiyle kurulmuştur. Bunun yanısıra, yukarida izah ettigimiz sektorlerde FinShip öncelikle müşterileriyle uzun vadeli bir ortak gibi çalışmayı hedeflemekte ve doğal bir uyum sağlamayı istemektedir. Müşterilerin girişimci, basiretli ve istikrarlı olmaları, büyük olmalarından daha makbuldür. FinShip hizmetlerini uzun vadeye yaymaya, müşterileriyle ortaklaşa belirlediği finansal kazan-kazan stratejilerine göre iş yapmaya ve onlara yeni fikirleri, eski güvenilir yöntemlere ve iş ahlakına uygun olarak sunmaya çalışır.


 


FinShip, grup olarak aşağıdaki başarılara imza atmıştır:

50'nin üzerinde gemi ve 60'ın üzerinde firma için, çeşitli denizcilik finans kurumları yahut sektöre bağlı yatırımcılar vasıtasıyla 
diğer sektör finansmanlarıda dahil 1 milyar doların üzerinde fonlamayapılmıştır

* Toplamda 20'nin üzerinde gemi için kalkınma fonlarından toplamda 100 milyon doların üzerinde finansman sağlanmıştır
* 10'un üzerinde gemi için sat-ve-çıplak-kirala yöntemiyle yine 100 milyon doların üzerinde finansman sağlanmıştır,
* Birçok geminin finansal muamelelere bağlı olarak satışı gerçekleştirilmiştir,
* Zaman kiralama (TC) veya çıplak kiralama için pek çok gemiye brokerlik hizmeti verilmiştir,
* FinShip, 3 Hollanda bankasına ek olarak, 2 Alman bankası, 2 Hollanda finans kurumu ve 1 kalkınma bankası tarafından danışman kurum olarak atanmıştır,
* Hollandalı bir denizcilik fonunun yönetimiyle danışmanlık sözleşmesi imzalanmıştır.
* Finansmanı, uluslararası şirket evlilikleri, enerji, ticari gayrimenkul projeleri ve maden sektörlerindeki yatırımlar da yer almaktadır.

FinShip B.V., Hollanda - Rotterdam merkezli finans butiğidir.

FinShip kadrosu aşağıdaki şahıslardan oluşmaktadır:

Murahhas Üye Focko H. Nauta, Leiden Üniversitesi'nde Hukuk yüksek lisansı yapmış ve MeesPierson, Fortis gibi kuruluşlarda gemi finansı alanında geniş yöneticilik tecrübesi edinmiştir. Focko Nauta, Fortis Oslo şubesi kurucu müdürlüğü ve Van Ommeren Shipbroking Ltd. - Londra murahhas üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halihazırda ise ITC Shipping B.V. ve Freeseas Incorporated şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam etmektedir. Focko Nauta FinShip'te kuruluşundan beri görev almaktadır.

Murahhas Üye Mark S.A. Nieuwland, Leiden Üniversitesi'nde Şirket Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. MeesPierson'da geniş uluslararası finans ve yöneticilik; FMO'da ise uluslararası kalkınma bankacılığı alanlarında tecrübe kazanmıştır. Focko Nauta ile birlikte şirketin kuruluşundan beri FinShip'tedir.

Direktör Pieter van der Burg, Rotterdam Erasmun Üniversitesi’nde İşletme Ekonomisi alanında yüksek lisans yapmıştır. Pieter van der Burg’un gemi finansmanı alanında MeesPierson’da; gemi işletmeciliği ve yatırımcılığı konularında ise Bore Shipowners’da çalışarak elde ettiği yoğun tecrübesi bulunmaktadır. Pieter van der Burg, Ekim 2007'den beri FinShip ile çalışmaktadır.

Başdanışman Paul van Baasbank, Leiden Üniversitesi mezunu olup ABN AMRO ile 30 yıldan fazla çalışmıştır. Bu sürenin 15 yılında ise bankanın Rotterdam'daki Gemi Finansmanı Merkezi'ni yönetmiştir. Paul van Baasbank FinShip'e 2004'ten beri danışmanlık yapmaktadır.

Petar M. Balchev, Southampton Solent Üniversitesi’nde Deniz İşletmeciliği alanında lisans, Rotterdam Erasmus Üniversitesi’nde ise Deniz Ekonomisi ve Lojistik alanında yüksek lisans yapmıştır. 2007 yılında FinShip’e katılmadan önce ailesine ait denizcilik şirketinde ve Bulgaristan’daki bazı yerel şirketlerde tecrübe edinmiştir.

Petry Straten, finans sektöründeki birçok şirkette çalışmıştır. FinShip'in ofis yönetimini 2001 yılından beri yürütmektedir. 


FinShip'in yönetim kurulu ise şu şahıslardan oluşmaktadır:


Jan Valkier
, Rotterdam üslü uzman kuruluş Anthony Veder Group N.V.'nin murahhas azasıdır. Anthony Veder'e 1992'de katılmış, 1999'daysa murahhas azalığa yükselmiştir. Bundan önce ise Londra'da Shell International Trading Company ve Shell International Petroleum Company'de görev almıştır. Jan Valkier Hollanda vatandaşıdır ve Rotterdam Erasmus Üniversitesi'de yüksek lisans yapmıştır.

Hugo van Berckel, CVC Capital Partners Hollanda'nın kıdemli murahhas azasıdır. Sırasıyla, ABN AMRO'nun Kurumsal Finansman ve Sermaye Piyasaları departmanında ve KLM Royal Dutch Havayolları'nda yöneticilik pozisyonlarında çalıştıktan sonra 1999 yılında CVC’ye katılmıştır. Hugo van Berckel Hollanda vatandaşı olup INSEAD Fontainebleau'da MBA ve Leiden Üniversitesi'nde Hukuk yüksek lisansı yapmıştır.

Fin
Ship Hellas
, FinShip'in en son açılan şubesidir ve Avrupa'ya yaılma yolunda önemli bir atılımdır. Şu anda Marios Kyriakopoulos tarafından yönetilmektedir.
 
Genel Müdür Marios Kyriakopoulos, Nottingham Trent Üniversitesi'nde Denizcilik üzerine lisans, Rotterdam Erasmus Üniversitesi'nde ise Deniz Ekonomisi ve Lojistik üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. 2001 yılında FinShip'e katılmadan önce aile şirketi Kymar ile Yunanistan'da çalışmış, FinShip’teki 8. yılında ise vatanına dönerek FinShip’in Yunanistan (FinShip Hellas) ofisini kurmuştur.